28/04/2021

Povećajte produktivnost i izaberite pravo rešenje za ronjenje i puštanje u rad

Efikasnija obrada naloga i više operacija po jedinici vremena

Skladišna logistika je ekosistem rešenja i alata koji koegzistiraju i rade sinhronizovano radi postizanja zajedničkih ciljeva, uključujući efikasno skladištenje i pripremu naloga. Tehnološka evolucija učinila je skladišta ključnom komponentom ovog napretka, zahvaljujući upotrebi sistema koji mogu ubrzati upravljanje robom i pripremu naloga, poboljšati uslove rada, smanjiti greške i povećati produktivnost.

Ovi napori za efikasnije skladišno poslovanje svakako uključuju osoblje: operateri skladišta više nisu nekvalifikovani radnici, već koordinatori sofisticiranih, lakih za upravljanje i inovativnih sistema osmišljenih da im olakšaju rad.

U složenom svetu skladišne logistike možemo razlikovati:

  • rešenja za skladištenje, tj. stvarne strukture u kojima se roba skladišti, poput automatskih vertikalnih i horizontalnih sistema skladištenja;
  • softver dizajniran za upravljanje automatizacijom skladišta i integrisan kao sastavni deo automatizovanih sistema za skladištenje i mašina;
  • rešenja za ronjenje, odnosno sisteme koji optimizuju pripremu naloga, počevši od ronjenja robe iz skladišnih prostora.

U ovom članku ćemo ispitati rešenja za ronjenje i analizirati njihov uticaj na logistiku skladištenja.


Put to light sistem i elementi koji ga optimizuju

Put to light sistem je selekcijsko rešenje dizajnirano da bude efikasnije u upravljanju logističkim bazama, potapanju robe i pripremanju narudžbi. Sistem Put to light može koristiti dva elementa koji poboljšavaju njegovu funkcionalnost. Dizajnirani su za sinhronizovan rad i dodatno poboljšavaju logistiku skladišta - selekcija kola i stanice za preuzimanje.

Počnimo od jezgra sistema Put to light, koje je idealno rešenje za bržu, praktičniju i intuitivniju pripremu narudžbine.
 

Softverska integracija sa VMS sistemima

Svetlost je deo odlazećeg toka interne logistike i neophodna je pomoć u sortiranju robe. U stvari, u sistemu ekrana „Stavi na svetlo“, koji se nalazi na sistemu regala ili u blizini valjkastih transportera, operater u skladištu usmerava na pojedina područja gde treba staviti proizvode i predmete koji će formirati porudžbinu ili pošiljku. Svaka specifična stavka je dinamički povezana sa određenim nalogom i kombinovana sa osvetljenim ekranom koji rukovaocu pokazuje gde da stavi artikle i u kojoj količini.

Implementacijom posebnog VMS -a (softvera za upravljanje skladištem) moguće je upravljati različitim procesima selekcije, poput serijskog ronjenja (ista stavka se distribuira u različitim narudžbama) ili selekcija više naloga (istovremena priprema više naloga, bez odabira serije) . Svijetli sistem se može primijeniti i na automatske sisteme za skladištenje i na tradicionalne strukture za skladištenje, poput statičkih polica.

Nakon uvođenja sistema Put to light, vreme je da se detaljnije objasne moguća dodatna poboljšanja zahvaljujući dva kritična elementa koji podržavaju sisteme Put to light, a to su-stanice za preuzimanje i kolica za preuzimanje.
 

Stanice selekcije

Sabirna stanica se može smatrati infrastrukturom (hardverom) sistema Put to light. Ovo je srednje skladišno mjesto, koje se sastoji od čvrste čelične konstrukcije, opremljeno s više polica za kontejnere, gdje se stavljaju i pune roba i predmeti.

Svaki kontejner je povezan sa svetlosnim ekranom sa svojom jedinicom za upravljanje i napajanje. Ronilačka stanica se može koristiti u kombinaciji sa ručnim ili automatskim sistemima, kao što su, na primjer, sistemi transportnih traka.

Selekcijske stanice su modularne. To znači da se mogu nalaziti jedan pored drugog kako bi se proširila radna površina (sa rukovaocima na jednoj ili obe strane). Ovo može biti veoma korisno kada je potrebno obraditi više naloga istovremeno. Osnovna struktura ronilačke stanice može se prilagoditi dodatnim modulima - mogu se instalirati monitori, čitači bar koda, štampači etiketa ili drugi pribor.
 

Kolica za selekciju

Kolica za selekciju su čelična konstrukcija opremljena sa 4 rotirajuća točka dizajnirana za izuzetno fleksibilne manevre. Ima police za kontejnere, osvetljene ekrane sa odgovarajućim upravljačkim jedinicama, napajanje i pomoćne baterije i bežične ViFi sisteme. Kolica mogu ručno da pomeraju operater ili autonomni mobilni roboti. Može se koristiti sa vertikalnim ili horizontalnim automatskim sistemima za skladištenje, kao i sa "tradicionalnim" sistemima za skladištenje zasnovanim na statičkim stalcima. Kolica za selekciju namerno olakšavaju i ubrzavaju obradu robe i skladište.

Selekcijske stanice i kolica za selekciju mogu biti podržane posebnim aplikacijama za pametne telefone i mobilne uređaje koje prate operacije obrade narudžbina u čitavom skladištu.
 

Prednosti odabira rešenja u skladišnoj logistici

Svi ovi novi ronilački alati imaju za cilj poboljšanje sigurnosti i efikasnosti skladištara. Svijetli sistem, stanice za sakupljanje i kolica za prijevoz su 3 komplementarna elementa koja mogu raditi sinhronizovano za poboljšanje produktivnosti-izuzetno važan faktor za mnoge sektore, poput distribucije. Neki od glavnih ciljeva ovih rešenja za ubrzano ronjenje uključuju:

  • Poboljšanje brzine rada (na primer, broj operacija branja po jedinici vremena) i stoga ušteda u smislu vremena obrade;

  • Poboljšanje tačnosti i značajno smanjenje grešaka (do kojih može doći u slučaju ručne obrade);

  • Implementirajte ronilačka pomagala visokih performansi koja zahtevaju ograničeno održavanje i podešavanja kako biste uvek osigurali maksimalnu efikasnost.


Trebate li ubrzati operacije prikupljanja u distributivnom centru? Pogledajte video sadržaj i ne oklevajte da nas kontaktirate!